Savur Belediyesinden Bahar temizliği

Savur Belediyesi köyden mahalleye dönüştürülen yerleşim birimlerinde bahar temizliği kampanyası başlattı.

Savur Belediyesinden Bahar temizliği

Mardin’in Savur İlçe Belediyesi bahar temizliği kampanyasını, Büyükşehir statüsü ile mahalleye dönüştürülen köylerde başlattı. Savur Belediye Eş Başkanları Gurbet Tekin ve Mehmet Aydın Alökmen, temizlik ekipleri ile birlikte her hafta bir mahalleye (Köye)giderek çöpleri toplayıp temizlik yapıyor.

 

Savur’un İçören (Teffe) Mahallesine temizlik ekipleri ile birlikte giden  belediye Eş Başkanları önce temizlik yaptılar, sonra da belli yerlerde çöp toplama merkezi oluşturarak,çöp toplama merkezlerindeki çöplerin haftada bir belediye araçları tarafından alınacağını bildirdiler.

 

Savur BDP’li Belediye Eş Başkanı Mehmet Aydın Alökmen, her hafta bir mahallenin temizliğini yaparak başlattıkları temizlik kampanyasını sürdüreceklerini söyledi. Alökmen “Büyükşehir statüsü ile birlikte köylerimiz mahalleye dönüştürüldü. Belediye olarak çevreye ve temizliğe duyarlıyız. Önem verdiğimiz çevre temizliğini mahallelerimizden başlattık. Her hafta bir mahallemize giderek önce çöplerini topluyoruz sonra çöp toplama merkezlerini oluşturarak yurttaşlarımızın çöplerini bu merkezlere dökmelerini istiyoruz. Belediye olarak haftada bir çöp toplama merkezlerinden çöpleri alacağız. Bu konuda yurttaşlarımızın olumlu tepkilerini alıyoruz, desteklerini görüyoruz” dedi

 

İlçede ne varsa Mahallede de olacak

 

Köyden Mahalleye dönüştürülen yerleşim birimlerinin yaşanabilir hale getirilmesi için belediyenin imkânlarını seferber edeceklerini ifade eden Alökmen “İlçe merkezlerindeki mahalleler ile yeni oluşan uzak mahalleler arasında hizmet alanında hiçbir fark kalmayacak. Amacımız yaşanabilir sağlıklı bir yerleşim alanları ve çevre anlayışı yerleştirmektir. Bahar temizliği kampanyasını belediyemize bağlı bütün mahallelerde hayata geçireceğiz. Zaman içerisinde mahallelerimize belediyenin imkânları ölçüsünde yaşam alanları oluşturma çalışmalarımız olacaktır” şeklinde sözlerini sürdürdü.

 

Park İstiyoruz

 

İçören Mahalle sakinleri ilk defa belediye ekiplerini, mahalle çöplerini toplarken görünce şaşırdılar. Köy sakinlerinden Mahmut Çelik “İlk defa mahallemizin çöplerinin toplandığını görünce şaşırdık. Bu hizmete mahalle olarak sevindik. Mahallemiz çöplerden kurtulacak. Belediye Başkanları ve işçilerin katılımı ile çöplerimiz toplandı. Madem mahalle olduk, yeşil alanlar ve çocukların oynayacağı parklar istiyoruz. Belediye başkan ve çalışanlarına teşekkür ediyoruz” şeklinde duygularını dile getirdi.

 


Kaynak: www.midyatweb.com

Editör: Selahattin Erol

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER