Vali Yaman'ın "Muhtarlar Günü" mesajı

MARDİN (AA) - Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mustafa Yaman, Muhtarlar Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.Vali Yaman, mesajında, idari sistemin ilk halkasını oluşturan muhtarlık teşkilatının, yerel demokrasinin...

Vali Yaman'ın

MARDİN (AA) - Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mustafa Yaman, Muhtarlar Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Vali Yaman, mesajında, idari sistemin ilk halkasını oluşturan muhtarlık teşkilatının, yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletin her noktadaki kurumsal temsilciliği olduğunu ifade etti.

Yaman, şunları kaydetti:

"Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Günümüzde kendini yenileyen kurumların başında gelen muhtarlık, hem sevinçte hem de hüzünde halkının her zaman yanında ve hizmetindedir. Hem milleti hem devleti temsil gibi önemli bir görevi yürüten tüm mahalle muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü'nü kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER