Midyat'ta Öğrencilere Göz Taraması

Midyat'ta 21 Bin 825 Öğrenci Göz Taramasından Geçirildi

Midyat'ta Öğrencilere Göz Taraması
Mardin’in Midyat ilçesinde öğrenim gören öğrenciler göz taramasından geçiriliyor.

            Midyat merkez, belde ve köylerde bulunan 21 bin 825 öğrenci göz taramasından geçiriliyor.

            Mardin Valiliği ile Türkiye Optik ve Optimetri Derneği Mardin Şubesi tarafından Mardin ve ilçelerinde göz taraması çalışması başlatılmasının ardından Midyat’ta da gelerek öğrencileri göz taramasından geçiriyorlar.

            Midyat’ta 93 ilköğretim ve anaokulunda, rehber öğretmenler ve sınıf öğretmenleri tarafından merkez, belde ve köylerde 93 ilköğretim okulunda 21 bin 825 öğrenci göz taramasından geçirilmesine başlandı. Yapılan göz taramasında 2 bin 286 öğrencide göz sorunu olduğu tespit edildi.

            Atatürk ilköğretim okulu bahçesinde mobil göz sağlığı tarama aracında, öğrenciler 4 uzman ve 4 göz teknisyeni tarafından taramadan gerçekleştirildi.

            Milli Eğitim Şube Müdürü Seyfettin Mete, mobil araç ve doktorların öğrencilerin ayağına kadar gelip onları muayene etmesini, öğrenciler açısından faydalı olduğunu belirterek, başta Valilik, kaymakamlık, sağlık ekibine, dernek üyelerine ve emeği geçn herkese teşekkür etti.

            Türkiye Optik ve Optimetri Derneği Mardin Şubesi Başkan Şeyhmus Bağış ise, "Mardin ve ilçelerinde bulunan bütün ilköğretim okullarından 190 bin 200 öğrencide göz taraması gerçekleştireceğiz. İmkânları olmayan öğrencilerimizin gözle ilgili sorunlarını gidermek ve daha sağlıklı eğitim almalarına destek olacağımızdan dolayı mutluyuz. “şekelinde konuştu.

            Bağış ayrıca Midyat Kaymakam Fatih Akkaya ve Belediye Başkan Yardımcısı Metin Kutlu’nun öğrencilerin ulaşımı konusunda vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür etti.

 
 
 
 

Selahattin EROL - www.midyatgazete.com - ÖNEMLİ NOT  : BU HABER Midyatgazete.com'un ESKİ ARŞİVLERİNDE YAYINLANAN HABERLERDEN BİRİDİR. NOSTALJİ AMAÇLI EKLENMİŞTİR. HABER YAYIN TARİHİ : 20 Ekim 2009, 20:34 - www.midyatgazete.com
Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER