AK Parti Mardin milletvekili adayı Orhan Miroğlu,HDP'ye Selahattin Demirtaş'a sesleniyorum.

Miroğlu, “silahlı güçlerin Türkiye’yi terk etmelerini istiyoruz”

AK Parti Mardin milletvekili adayı Orhan Miroğlu,HDP'ye Selahattin Demirtaş'a sesleniyorum.

Ak Parti Mardin Milletvekili adayı Abdullah Erin'in 7 Haziran Genel seçimleri için kullanacağı seçim ofisi açılışı gerçekleşti.

 

Açılışa Ak Parti Mardin Milletvekili ve İçişleri eski Bakanı Muammer Güler, Ak Parti Mardin 1. sıra Milletvekili adayı Orhan Miroğlu, İl, ilçe teşkilatı ile çok sayıda partili katıldı.

 

Mardin’in Midyat ilçesinde Ak Parti seçim ofisi açılışında konuşan, Ak Parti Mardin 1. sıra Milletvekili adayı Orhan Miroğlu, HDP’ Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a çağrıda bulunarak, “Öcalan’ın öngördüğü gibi, verdiği talimata uyarak silahlı güçlerin seçimden önce Türkiye’yi terk etmelerini istiyoruz.”dedi.

 

Orhan Miroğlu, bölgeni en önemli sorunu çözüm süreci olduğunun altını çizerek şöyle konuştu: “Kalıcı bir barışa gitmeden bölgede barışı ve huzuru kardeşçe yaşamayı ilerletemeyiz. Hakikaten ilerletemeyiz, birliğimizi beraberliğimizi inşa edecek çareler üretemeyiz. Silahlı insanların guruplar halinde buralarda dolaşması sebebi halen nedir? Tekrar o silahlı günlerine, o şiddet günlerine dönmeyi mi istiyorsunuz? Eğer istemiyorsanız Selahattin Demirtaş’a buradan çağrı yapıyorum. Hiçe gecikmeden silahlı insanların, tıpkı Abdullah Öcalan’ın öngördüğü gibi, verdiği talimata uyarak seçimden önce Türkiye’yi terk etmelerini istiyoruz.”diye konuştu.

 

Muammer Güler’de; 7 Haziranda yapılacak olan genel seçimlerde onlara vereceğimiz cevap ile tüm yapılan kumpaslarla yönetilemeyeceğini, paralel yapının oyunlarıyla, dış güçlerin oyunlarıyla, üst akıl oyunlarıyla idare edilemeyecek bir ülke olduğunu göstermemiz lazım olduğunu söyledi.

 

Ak Parti 4.Sıra Milletvekili adayı Abdullah Erin’de 7 Haziran seçimlerinin Ak Parti iktidarının devamı açısından önemli olduğunu söyledi. Erin, “tüm partilileri bu süreçte birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya davet etti. Midyat'ta 7 Haziran seçimlerinin startını verdiklerini belirterek, açılan seçim ofisinde parti çalışmalarının yürütüleceğini kaydederek hayırlı olması temennisinde bulundu.

 


Kaynak: www.midyatweb.com

Editör: Selahattin Erol

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER