Cumhurbaşkanı Erdoğan İçin Midyatta Hazırlıklar Tamam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Mardin’in Midyat ilçesine yapacağı ziyaret öncesi hazırlıklar tamamlandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan İçin Midyatta Hazırlıklar Tamam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Mardin’in Midyat ilçesine yapacağı ziyaret öncesi hazırlıklar tamamlandı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 7 Haziran seçimlerinden sonra ilk yurt içi gezisini Midyat’ta yapacak olması Akçakaya mahallesindeki Geçici Konaklama Tesisi'ndeki çadır kentte hazırlıkları sürüyor.

 

Cumartesi günü ‘Dünya Mülteciler Günü’ dolayısıyla Midyat’ta geleceğini buradaki Suriyeli ve Iraklı mültecilerle iftar katılacağını ve BM Mülteci Yüksek Komiseri Antonio Guterres ve  BM Özel Elçisi Angelina Jolie’nin de katılacağı öğrenildi.

 

Midyat Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, Mardin İl Afet ve Acil Durum Müdürü Davut Esen, Çadır kent sorumlusu Mehmet İsa Kurna yapılan çalışmaları yerinde takip etti.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ibadete açacağı ve teravih namazını kılacağı cumhuriyet mahallesindeki Hacı Kasım Altunkaya Caminde çalışmalar bitti. Cami çevresi elden geçirilerek kilit parke taşı kaplandı. İftarın yapılacağı alanda temizlik, masa ve sandalyelerin yerleştirilmesine başlandı.

 

Midyat Kaymakamlığı, AFAD Yetkilileri, Belediyesi temizlik araçları Erdoğan’ın katılacağı iftar alanında sabahın erken saatlerinde gelerek temizlik ve organizasyon yapıldı.

 

Çadır kentte yapılacak olan iftar Cumhurbaşkanlığı korumaları ve polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı görüldü.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Çadır kentete yerleşik kalan Suriyeli ve Iraklı mültecilere yönelik mesajlar vermesi bekleniyor. 

 


Kaynak: www.midyatweb.com.tr

Editör: Selahattin Erol

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER