Hür Dava Partisi Midyat İlçe Teşkilatı 1. olağan kongresini gerçekleştirdi.

Hür Dava Partisi (HÜDAPAR) Midyat İlçe Teşkilatı 1. olağan kongresini gerçekleştirdi. Kongrede İsa Altunkaynak ilçe Başkanlığına seçildi.

Hür Dava Partisi Midyat İlçe Teşkilatı 1. olağan kongresini gerçekleştirdi.

Midyat - Hür Dava Partisi (HÜDAPAR) Midyat İlçe Teşkilatı 1. olağan kongresini gerçekleştirdi. Kongrede İsa Altunkaynak ilçe Başkanlığına seçildi.

 

Bağlar Mahallesi Parti ilçe binasında gerçekleştirilen kongreye, Hür Dava Partisi Mardin il Başkanı Şehmus Akman il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda ve parti teşkilatı katıldı.

 

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan kengere de, yapılan yoklamanın ardından divan kurulu oluşturuldu. Mali rapor ve faaliyet raporunun ibrasının ardından il Başkanı Şehmus Akman yaptığı konuşmasında, Hür Dava Partisi olarak Türkiye’de referansını İslam’dan aldıklarını, parti amaç değil, hizmet için bir aracı olduğunu söyledi.

 

Akman şöyle konuştu: “Parti bizim için amaç değil, hakka ve halka hizmet etmek için bir araçtır. Biz dini siyasete alet etmiyoruz. Bilakis siyaseti hakkın ve halkın hizmetinde bir araç olarak kullanıyoruz. İslami ve insani değerleri siyasete, idareye, topluma, sosyal ve iktisadi hayata taşımak istiyoruz. Hür Dava Partisi erleri olarak bizlerin amacı, İslam’ın sosyal adalet anlayışını gerçekleştirmek ve yaşatmaktır. Gayemiz huzurun, kardeşliğin ve adaletin tesisidir. Partimizle yaratılışımızın gayesi doğrultusunda halkımıza hizmet etmeye çalışacağız.”dedi.

 

Akman’ın konuşmasından ardından seçimlere geçildi. Tek listeyle girilen oylamada İsa Altunkaynak, 61 üyeden 44 delegenin oyunu alarak başkan seçildi.

 

Hür Dava Partisi Midyat ilçe başkanı seçilen İsa Altunkaynak ise, yaptığı teşekkür konuşmasının ardından şöyle konuştu: “Bizim ilçe teşkilatı olarak hedeflerimiz, iyiliği emredip kötülükten sakındırmaktır. Bizi biz yapan değerleri ihya edip yaşanılır kılmak, toplumsal huzuru ve barışı sağlamaktır. Hak ve hürriyetlerin tanınıp kullanılması zeminini oluşturmak, toplumun temel değerlerini siyasete taşıyıp hâkim kılmak, can, mal din, akıl ve nesil emniyetini güvence altına almak ve toplumu sisteme uydurmak değil, sistemi topluma uydurmak için çabalamaktır.”diye konuştu.

 

Hür Dava Partisi Midyat ilçe yönetim kurluna ise, Ekrem Zerey, M. Salih Aygün, Abdulkadir Arpağ, Adil Ayyıldız, Alaaddin Aygün ve Yusuf Kılıç getirildi.

 


Kaynak: www.midyatweb.com

Editör: Selahattin Erol

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER