Mehmet Selim (Ahmet) POLAT Yeni Mahalleden Muhtar Adayı Oldu

Midyat İlçesinde Esnaflık Yapan Mehmet Selim (Ahmet) POLAT Yeni Mahalle'den Muhtar Adayı Oldu

Mehmet Selim (Ahmet) POLAT Yeni Mahalleden Muhtar Adayı Oldu

Midyat İlçesinde Market İşletmeciliği Yapan Mahalleli tarafından sevilen Mehmet Selim (Ahmet) POLAT 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde Yeni Mahalle den Muhtar Adayı Olduğunu Açıkladı.

Muhtarlığın çok önemli bir yetki olduğunu ifade eden POLAT, Şu açıklamalarda bulundu:

" Mahallem İçin Adayım : Benim adaylığım sadece Mahallem ve mahalleme hizmet içindir. Menfaat yada herhangi bir rant için aday değilim. Tamamen Mahalleme Hizmet İçin Aday Olacağım.

Bu Mahallede Yaşıyorum: Benim İşyerim Polat Market Yeni Mahalle Sınırları içerisinde, benim ikamet ettiğim evim Yeni Mahalle içinde. Yeni Mahalleli biri olarak Muhtar Adayı Oluyorum.

Kimsenin Adamı Değilim : Ben ve ihtiyar heyeti meclisim ne bir grubun, ne bir kişinin, ne bir aşiretin, ne bir topluluğun, ne bir derneğin adayı değiliz. Tamamen hizmet için talip olmuş Yeni mahallenin içinden muhtarlığa talip insanlarız.

Bütün Adaylara Saygılım : Geçmişte Yeni Mahalle için hizmet vermiş bütün Muhtar abilerime, büyüklerime çok teşekkür ederim. Muhtarlık seçimi tatlı bir yarıştır. Mahallede demokrasinin en güzel örneklerinden biridir. Demokrası içeresinde bu yarışta yer alacağız. Bütün aday olacak arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Bu konuda tek bir temennimiz var iyi olan kazansın. 

Ekib Ruhu İçerisinde Çalışacağız : Seçilmem halinde tek başıma değil, Ekibimle birlikte ekip ruhu içerisinde dayanışma içerisinde, takım olarak, danışarak, istişare ederek mahallemizi yöneteceğiz.

Mahalle Toplantıları : Ekibimle birlikte Mahalleyi yönetirken, siz değerli mahalle sakinlerinin görüşlerini önemseyerek hareket edeceğiz. Mahalleliyi dinleyeceğiz. Aylık olarak yapacağımız 

Ben Kazanacağım, Yeni Mahalle Kazanacak : Seçimi benim kazanmam halinde, Yeni Mahallede seçimi kazanacak. Yeni Mahalle büyük hizmetlerin ilk adımı atmış olacak.

Mahallede Geri Dönüşüm Başlayacak: Mahalle olarak bütün atıkların değerlendirilmesini sağlayacağız. Uluslararası Çevre ve Dönüşüm dernekleri ile iş birliği yaparak mahallemizin her bir noktasına geri dönüşüm kutuları bırakacağız. Bu geri dönüşüm kutuları hem atıkların değerlendirilip ülke ekonomisine katkı sağlayacak, hemde mahallemizin kirlenmemesini ve atıklardan zarar görmesini sağlayacak. Pil atıkları, tibbi atıklar, plastik şişe, lastik geri dönüşümde kullanılabilecek bütün atıklar toplatılacak.

Daha Temiz Bir Yeni Mahalle : Yeni Mahallenin Midyat Belediyesi, Mardin Büyükşehir belediyesi ile iş birliği yapılarak mahallenin rutin temizliğinin yapılması sağlanılacak ve takip edilecek.

Muhtarlık Ofisi : Yeni Mahalleye Özel bir muhtarlık ofisi açılarak bu ofisinin mahallelinin sorunlarının çözüm noktası olmasının yanı sıra mahallenin çayını, kahvesini yudumlayabileceği bir mekan olması sağlanacak

Hayat boyu öğrenme ve Meslek Kursları : Yeni Mahalle sınırları içerisinde mahalleliye özel hizmet verecek kurslar açılması için girişimlerde bulunacağız. Hanımlara özel Dikiş- Nakış Kursları, El Sanatları kursları, Mahallenin iş girişimlerinde bulunması için girişimcilik kursları, meslek edindirme kursları, Kur'an-ı Kerim Kursları, Çocuklara özel spor kursları açılması için Halkeğitim Merkezi, Kosgeb, İşkur, Dika gibi kurumlarla iş birliği yapacağız.

Alo Muhtar Hattı : Sizlere hizmet verecek şahsi cep telefonu hattımın yanı sıra Yeni Mahalleye özel belki de Midyat'ta ilk olacak "ALO MUHTAR HATTI" 'nı kuracağız. Bu hattan mahalle ile ilgili sorunları dile getirip, sorunların çözümü için Muhtarlığımızın gerekli girişimi yapmasını sağlayacaksınız.

Kültür Gezileri : Kurumlardan yardım alarak mahallelerin turist bölgelere kültür gezisi yapmasını sağlayacağız.

Engellilere Destek: Mahallemizde bulunan engelli vatandaşlarımızın sorunlarıyla birebir ilgileneceğiz.

Öğrencilere Çalışma Alanı : Evinde ders çalışma fırsatı bulamayan öğrencilerimizin derslerini çalışabilecekleri bir etüd merkezinin Mahallemizde kurulmasını sağlayacağız.

Muhtaçlara Yardım : Yoksul ve Muhtaç mahallelilere destek olup, onlara yardımların ulaştırılmasını sağlayacağız.

Devlet Kurumlarındaki Sorunlarınız : Devlet kurumlarınızdaki sorunların çözümü için takipçisi olacağız.

Yaşlılara Destek :Bizlere destek verip, bizleri yetiştiren, kıymetli değerlerimiz yaşlılarımızın dertleriyle dertlenip çözmeye çalışacağız.

Yeni Mahalleye Semt Pazarı : Mahallenin önemli bir eksiği olan Yeni Mahalle Semt Pazarının kurulması için girişimlerde bulunulacak.

Enerji Ürütecek Mahalle : Mahallenin uygun yerlerine güneş panelleri kurularak Elektrik üretilmesi sağlanılacak. Üretilen elektrikle hem mahalle ihtiyacını karşılayacak, hemde fazla elektiriği devlete satarak ekonomisine katkıda bulunacak.

Projelerim bunlarla sınırlı değildir. Bu ve daha fazla projenin mahallemde gerçekleşmesi için, ihtiyar heyeti meclisim ve mahalle sakinleri ile birlikte el ele vererek canla başla çalışacağız. 

İddalı projelerle adaylığını açıklayan Mehmet Selim (Ahmet) POLAT'ın ilerleyen günlerde İhtiyar Heyeti Meclisi üyelerini de tanıtması bekleniyor.

Halil POLAT - Midyatgazete.com

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayhay lugla
Ayhay lugla - 1 yıl Önce

Oyum sana Ahmet polat

Ahmedi nejat
Ahmedi nejat - 1 yıl Önce

Ahmetin Hayırlı olsun. Allah Utandırmasın.

Namık Kemal Akın
Namık Kemal Akın - 1 yıl Önce

Öncelikle Muhtarlık aday adaylığınız ilan edildildiği şekliyle hayırlı olsun.
Mahallemiz için düşündüğünüz projeler çok güzel. Dilerim bütün muhtar adayları Yenimahallemiz için düşündükleri projelerini senin gibi ortaya koyar. Eğitim durumunuzuda bildirmenizi de belirtmenizi isterdim.
ELİF KENT'in kurucusu ve Emekli Polatlı İŞKUR Yöneticisi olarak projelerin ilgimi çekti. Yapabilecekleriniz var, yapamıyacaklarınız var. Düşünmek başarmak demektir.
Başarılar diliyorum.

SIRADAKİ HABER