Midyat Dedaş Hizmet Binası Belediye Tarafından Mühürlendi

Midyat ilçesinde belediye ekipleri, işyerinin çalışma ruhsatı olmadığı gerekçesi ile DEDAŞ Midyat İşletme Şefliği hizmet binasını mühürledi.

Midyat Dedaş Hizmet Binası Belediye Tarafından Mühürlendi

Midyat ilçesinde belediye ekipleri, işyerinin çalışma ruhsatı olmadığı gerekçesi ile DEDAŞ Midyat İşletme Şefliği hizmet binasını mühürledi.

 

Bahçelievler Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş DEDAŞ Midyat İşletme Şefliğine gelen belediye yetkilileri, şirket İşyeri açma ve çalıştırma ruhsatı olmadığı gerekçesi belirttikten sonra binayı mühürledi.

 

Zabıta ekipleri amiri Mahmut Araz, neden mühürlediklerine dair yaptığı açıklamada şöyle konuştu: “Midyat Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri tarafından yapılan kontrollerde,

DEDAŞ Midyat İşletme Şefliğine ait işyerinin, ‘İşyeri açma ve çalıştırma ruhsatı’ almadan faaliyet gösterdiği tespit edilmiştir. Bu üzerine 5393 belediye kanununun 9207 sayılı yönetmeliğinin 6 maddesine istinaden kapatmaya yönelik önlem aldık. Dört aydır da bu işyeri ikazlarımıza rağmen ruhsatı almadı. O yüzden şu anda mühürlüyoruz. İşyerinin mühürlenerek ruhsat alıncaya kadar kapattık.”dedi.

 

Zabıta ekiplerinim yaptıkları incelemenin ardından, personelin işlerini bittirmesini beklemesinin ardından, işyerinden dışarı çıkardıktan sonra işlemlerini mühürlediler. İşlemler sırasından herhangi bir olay yaşanmadı.

 

MARSU Midyat Şefliği Müdürü M. Emin Özel ise DEDAŞ binasına gelerek, Belediye Zabıta Müdürü Abdullatif Dündar’a ve belediye zabıta ekiplerine destek için geldiği belirterek şu açıklamada bulundu. “Mardin Büyükşehir Belediyesi, Su ve Kanalizasyon İdaresi MARSU ve Midyat Belediyeleri olarak Biz belediyeler olarak birbirimize yardımcı olmalıyız. Halkın susuz kalmaması için birbirimize destek olmalıyız.”açıklamasında bulundu.

 

Ayrıca, Midyat’ın içme suyunun Beyazsu mevkiinden gelen ve ilçeye su pompalayan tesisin elektriği, biriken borç yüzünden DEDAŞ tarafından kesildiği bunun üzerine Elektriğin kesilmesiyle ilçe 4 gündür susuz kaldı. 

 


Kaynak: www.midyatweb.com

Editör: Selahattin Erol

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER