Midyat Jandarma Ekiplerinden Karanfilli Trafik Haftası Uygulaması

’Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası’ dolayısıyla İlçe Jandarma Komutanlığı trafik ekipleri, durdurdukları sürücülere ceza kesmek yerine, kolonya ve çikolata ikram etti.

Midyat Jandarma Ekiplerinden Karanfilli Trafik Haftası Uygulaması

Midyat ilçesinde, 'Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası' dolayısıyla İlçe Jandarma Komutanlığı trafik ekipleri, durdurdukları sürücülere ceza kesmek yerine, kolonya ve çikolata ikram etti.

 

İlçesi Jandarma Komutanlığı trafik ekipleri, Midyat-Mardin karayolunda durdurdukları araçların sürücülerine broşür dağıtarak, hız kuralları, emniyet kemeri takma zorunluluğu, araç kullanırken cep telefonu kullanılmaması, ön koltuğa çocukların oturtulmaması ve çeşitli trafik konularıyla ilgili uyarılarda bulundu. Sürücüleri uyaran ekipler daha sonra sürücülere, karanfil, kolonya ve çikolata ikram etti. Trafik denetimlerine takılan, karanfil, kolonya ve çikolata ikramı yapılan sürücüler ise, böyle bir uygulamayı ilk kez gördüklerini ve oldukça memnun olduklarını belirterek, kurallara uyacaklarını söyledi.

 

Ekipler ayrıca TOKİ İlkokulu'nda trafik standında öğrencilere trafik kuralları ve ekiplerin kullandıkları araç-gereçler hakkında bilgi verdi.

 


Kaynak: www.midyatweb.com

Editör: Selahattin Erol

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER