Midyat Platformu Midyat Devlet Hastanesini Ziyaret Etti

Midyat’ta yaşanan sorunlar ve çözüm yolları için bir araya gelmiş; Sivil Toplum Kuruluşları, eğitimciler ve işadamlarından oluşan gurup, çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Midyat Sorunlarını Tartışma ve Çözüm Yolları Platformu (Midyat Platformu) bu kez Midyat Devlet Hastanesi’ne ziyaret düzenledi.

Midyat Platformu Midyat Devlet Hastanesini Ziyaret Etti

 

Kurulduktan sonra protokol ziyaretlerine devam eden ve gittikleri makamlara mevcut sorunlar ve çözüm önerileriyle birlikte giden Midyat Platformu, bu kez Hastaneye yeni göreve başlayan Hastanenin Yönetici ve Başhekimi Dr. Osman Özdemir’e nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

Ziyarette Platform Başkanı Reşit Coşkun, başkan yardımcısı Abdullah Akgül ve yönetim kurulu üyeleri Başhekim Dr. Özdemir ve yardımcısı DT. Hüsnü Yıldırım tarafından karşılandı.

Hastanede yeni göreve başlaması münasebetiyle görevinde başarılar dileklerinde bulunan platform üyeleri,  kuruluş amaçları ve çalışmaları hakkında genel bilgiler verdikten sonra devlet hastanesinde yaşanan sorunlar ve çözümler için Başhekim Özdemir’e taleplerini sundu ve konuya ilişkin platform çalışması özel bir dosya içerisinde verildi.

“Bende Midyat sevdalısıyım”

Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Dr. Özdemir, hastanede yaşanan sorunların son bulması ve Midyatlılara daha kaliteli hizmet vermek için gerekli hassasiyeti göstereceklerini dile getirdi. Midyat’ın kendisi için çok özel yeri olduğunu vurgulayan Özdemir “ Bende Midyat sevdalısıyım. Midyat’a ve Midyatlılarımız için elimizden gelenin fazlasını yaparak el birliği ile tüm sorunların üstesinden geleceğiz.”diye konuştu.

“Tek derdimiz memleketimiz”

Midyat Sorunlarını Tartışma Platformu Başkanı Reşit Coşkun “ Bizim tek derdimiz memleketimiz ve vatandaşlarımız. Yaşanan sorunları makul çerçevede dile getirerek hem o sorunların son bulmasını sağlamak hem de hizmet standartlarımızın ilerlemesine katkı sunmayı istiyoruz. Bu vesile ile yeni başhekimimize görevinde başarılar dileriz.”dedi.

Hastanenin asansör, ısıtma-soğutma, hasta-doktor, vatandaş hastane personeli ve sağlık çalışanları sorunları dile getirilen ziyarette, hastanenin giriş kapısı ve hastane yolu ve ulaşım araçları da konuşuldu.

Platform üyeleri gerçekleştirdikleri ziyaretin ardından, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ömer Ölmez’i makamında ziyaret etti.

Kaynak:www.AjansMidyat.com

 

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER