Midyat Saadet Partisi Pendik İlçe Örgütü İle Bir Araya Geldi

Çelik, Halkla Kucaklaşma Programını icra etmek üzere İstanbul Pendik İlçe örgütü ile bir araya geldiklerini söyledi.

Midyat Saadet Partisi Pendik İlçe Örgütü İle Bir Araya Geldi

Midyat Saadet Partisi (SP) İlçe Başkanı Abdullah Çelik, Genel Merkezi tarafından düzenlenen Halkla Kucaklaşma Programını icra etmek üzere İstanbul Pendik İlçe örgütü ile bir araya geldiklerini söyledi.

 

Midyat ve Pendik ilçe örgütü ile üç günlük program çerçevesinde değişik halk kesimleriyle buluşup Sivil Toplum Kuruluşlarımızı ziyaretlerin gerçekleştireceklerini belirterek Yeni mahallede bulunan ilçe başkalığında basın açıklaması düzenledi.

 

Yapılan basın açıklamasına Midyat İlçe başkanı Abdullah Çelik, Pendik ilçe başkan yardımcısı Muharrem Uzun ile her iki ilçenin parti yetkilileri katıldı.

 

Çelik, Beş ay sonra Genel Seçimler yapılacağını hatırlatarak, “Her seçim önemlidir, bu seçim çok daha önemlidir. Saadet Partimiz bu seçimlere verdiği önem sebebiyle şimdiden halkla buluşmaya başlamıştır.”dedi

 

Abdullah Çelik şöyle konuştu: “12 yıllık iktidar döneminde olumlu icraatlar olarak algılanan Anayasa Referandumu, Askeri Vesayeti kaldırmaya yönelik adımlar, darbe ve darbecilerle mücadele sürecinde dün büyük başarı diye yapılanların bugün nasıl değiştirildiğini ibretle izliyoruz. Mutlaka ülkemizde bir takım güzel hizmetler yapılmıştır. Yollar, hastaneler, havalimanları, hızlı tren, sağlık hizmetlerindeki yenilikler, TOKİ vasıtasıyla ev sahibi olma, vb. bunlar gündelik hayatı kolaylaştıran icraatlardır. Yol yapmakla kalkınma olmaz. Kalkınma ancak Sanayileşme ve Teknolojide yapılacak hamle ile olur. Dünya çapında marka olmuş firmalara sahip olmakla, yerli otomobilini, yerli uçağını, tankını yapmakla, bilişim teknolojisinde dünya ile yarışla olur. Kısacası üretimle, üretimi artırmakla olur.”diye konuştu.

 

- Çelik, “Herkese Refah” Anlayışı Sağlanmalıdır

Saadet Partisi olarak çözüm önerilerimizi şöyle sıralayabiliriz diyen Çelik açıklamasını şöyle sürdürdü: “Ahlaki ve Manevi değerler, eğitimin her kademesinde ele alınmalıdır. Sanayi ve Kalkınma hamlesi başlatılmalıdır. Üretim, istihdam ve ihracata dayalı bir ekonomi uygulanmalıdır. Ekonominin bünyesindeki faiz mikrobundan kurtularak, faizsiz ekonomik düzene geçilmelidir. Devlet-Millet kaynaşması sağlanmalıdır. Kamplaşma, kutuplaşma ve kavgaya son verilmelidir. “Herkese Refah” anlayışıyla ülkenin imkânlarından herkesin adaletli bir paylaşımla faydalanması sağlanmalıdır. Bütün çalışanlara, işçiye, memura, emekliye, engelliye insanca yaşama imkânı sağlanmalıdır. Şahsiyetli Dış Politika, Lider Ülke Türkiye ideali ile bağımsız politika uygulanmalıdır. Bunun için güçlü ekonomiye sahip olmamız gerekir. Ülkemizde Huzur, Barış ve Kardeşliğin, Yeryüzünde Hak ve Adalete dayalı Yeni Bir Dünyanın kurulması gerekir. Milli Görüş iktidar ortağı olduğu bütün dönemlerde bu alanlarda en başarılı icraatları gerçekleştirmiştir. Biz yine geleceğiz, aynı başarıları yine göstereceğiz. Geçmiş dönemlerde olduğu gibi iç ve dış meselelerimizde gerçek anlamda çözüm Milli Görüştedir. Milli Görüş, Adil Düzeni esas alır. Kardeşliği esas alır. İslam Birliğini esas alır. Bizim milletimizi bir arada tutan en önemli güç İslam’dır. Rabbimiz, kitabımız, kıblemiz, bayrağımız, ezanımız birdir. Biz olmak için başka neye ihtiyacımız var. Ayrılıkları değil, ortak değerleri güçlendirecek adımlar atılmalıdır. Biz inanıyoruz ki bütün vatandaşlarımız çok daha güzel bir Türkiye’de yaşama hakkına sahiptir.”dedi.

 

Partililer basın açıklamasının ardından ilçede bulunan kamu kurum ve sivil toplum kuruluşları ile esnaf ziyaretine katılmak için parti binasından ayrıldı.

 


Kaynak: www.midyatweb.com

Editör: Selahattin Erol

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER