Midyat Yeni Mahalle Sakinleri Baz İstasyonu İstemiyor

Midyat PTT ve Telekom binasının bahçesinde kurulacak olan baz istasyonunun kurulmasını istemeyen mahalle sakinleri, kaymakamlığa başvurdu.

Midyat Yeni Mahalle Sakinleri Baz İstasyonu İstemiyor

Midyat Yeni Mahalle Sakinleri Baz İstasyonu İstemiyor

 

 

MİDYAT - Midyat ilçesinde PTT ve Telekom binasının bahçesinde kurulacak olan baz istasyonunı kurulmasını istemeyen mahalle sakinleri, kaymakamlığa başvurdu.

 

Mahalle Muhtarı Muharrem Demirdağ, İnşaatı devam eden baz istasyonu kurulmasını istemediklerini belirterek, “mahallemizde baz istasyonu istemiyoruz.”diye tepki gösterdi

 

Yeni Mahallesi Muhtarı Muharrem Demirdağ, konu hakkında açıklama yaparak sağlık açısında baz istasyonun kötü sonuçlar doğurduğuna inandığım için ve mahalle sakinlerinin endişelendiği belirterek açıklamada bulundu.

 

Demirdağ daha sonra şöyle konuştu: “Vatandaşlarımız radyasyon yaydığı gerekçesiyle mahallede baz istasyonunu kurulmasını istemiyor. Vericinin radyasyon yayacağından mahalle sakinleri sağlık açısından tedirgin olmaktadır. Bu ve buna benzer vericilerin yerleşim yerleri dışına taşınmasını istiyoruz. Bu kadar dikkatsizlik ve sahipsizlik olmaz. Radyasyon olduğu için zararı var, mahalle sakinleri çok tepki gösteriyor. Mahalle olarak kesinlikle kabul etmiyoruz, Bu vesile ile Kaymakamlık makamına sorunumuzu ilettik. Her şeyin başı sağlık ama bizim sağlığımızı kim koruyacak? Yetkililerin en kısa sürede gereğini yapmasını istiyoruz. Hukuki yollardan hakkımızı sonuna kadar savunacağız.” 

 


Kaynak: www.midyatweb.com

Editör: Selahattin Erol

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER