Midyat'lı Zekiye öğretmen son yolcuğuna uğurlandı

Trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Zekiye Pala görev yaptığı okulda tören düzenlendi.

Midyat'lı Zekiye öğretmen son yolcuğuna uğurlandı

Kabala yolu üzerinde geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Zekiye Pala görev yaptığı okulda tören düzenlendi.

 

Cenazesi Midyat ilçesi Acırlı Mahallesi’nde toprağa verilen Zekiye öğretmen Mardin Merkez Artuklu İlçesine bağlı Aycan Çaltekin Sakarya İlkokulunda okul idaresi tarafından yapılan törende mesai arkadaşları veöğrencileri göz yaşlarına hakim olamadı.

 

 Okul müdürü Ekrem Turan,  trafik kazasında kaybettiği meslektaşı için düzenlenen törende konuştu. Turan şunları söyledi :

 

“Öğretmenlik herşeyden önce vicdan meselesidir. Ttahta sıralarında oturup”ben anlamadım” diye bakışları anlayıp birebir tekrar anlatmak. Bir anne-baba gibi ilgilenmektir. Öğretmen,aynı anda onlarca çocuğun sesine kulak vermek , bıktmadan, usanmadan, kızmadan sorunlarla ilgilenmektir.Öğretmen olmak onlarca çocuğa yarın ne anlatacağım diye akşamdan hazırlık yapıp bir sonraki güne hazır olmaktır.Öğretmenlik geleceğe hazırladığın yüzlerce çocuğun sorumluluğunu taşımaktadır.Öğretmen bu kadar zorluğu varken inadına onu severek yapan; Öğretikçe, eğitikçe mutlu olan bir kişiliktir.

 

Zekiye öğretmen öğrencilerine gösterdiği anne şefkatiyle sorumluluk duygusuylea  vicdanıyla mutlu ve güzel  yüzüyle daima  aramızda olacaktır. O her zaman bizlerin ve öğrencilerinin kalbinde yaşayacaktır. Ruhu şad olsun,mekani  cennet olsun ”dedi.

                

 


Kaynak: www.midyatweb.com

Editör: Selahattin Erol

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER