Midyat'ta 123 Geçici Köy Korucusu Yemin Ederek Görevine Başladı

Midyat İlçe Jandarma Komutanlığı emrinde istihdam edilen ve Dargeçit Ilısu Barajı, yol güvenliği sağlamak amacıyla 123 geçici köy korucusu düzenlenen yemin töreni ile görevlerine başladı.

Midyat'ta 123 Geçici Köy Korucusu Yemin Ederek Görevine Başladı

Midyat ilçesinde 123 geçici köy korucusu Mardin Valiliği'nin onayı ile görevlerine başladı.

 

Midyat İlçe Jandarma Komutanlığı emrinde istihdam edilen ve Dargeçit Ilısu Barajı, yol güvenliği sağlamak amacıyla 123 geçici köy korucusu düzenlenen yemin töreni ile görevlerine başladı.

 

Geçici köy korucularının 2 haftalık temel eğitiminin ardından göreve başlaması nedeniyle İlçe Jandarma Komutanlığı'nda yemin töreni düzenlendi.

 

Düzenlenen törene Mardin İl Jandarma Komutanı Albay Alaaddin Karsavuran, Midyat Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Tevfik Kurnaz, Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, Midyat İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ömer Ölmez, Midyat İlçe Emniyet Müdürü Yakup Eker, sivil toplum kuruluşları, geçici köy korucuları ve aileleri katıldı.

 

Yemin töreni, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın okunması ile devam etti.

 

İlçe Jandarma komutanı Binbaşı Ömer Ölmez, “Milletimizin ve bağımsızlığımızın sembolü olan şanlı bayrağımızın gölgesinde misafirlerimiz ve yakınlarının kızın huzurunda, silahlı arkadaşlarınızla omuz omuza vererek, gerektiğinde vatan cumhuriyet ve vazife uğruna seve seve canınızı vereceğinize namus ve şerefiniz üzerine ant içeksiniz.”dedi.

 

Ölmez, İçeceğiniz bu ant, vatan ve millet sevgisi vazife namus ve şeref anlamında olup, terörle mücadele kapsamında beraber görev yapacağımız bu toprakları beraber müdafaa ede edeceğimizin göstergesi olduğunu söyleyerek konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

“hürriyetler bağımsızlığımızın toprak bütünlüğümüzün, laik, demokratik ve sosyal bir devlet olan Türkiye Cumhuriyeti'nin inançlı, kararlı bir savunucusu ve her an göreve hazır bir ferdi olarak, birlik ve beraberlik ruhu içinde yemininize bağlı kalıp, yurdumuzda emniyet ve asayişi sağlayacak, her türlü suça suçlara karşı mücadele edeceksiniz. Taşıyacağınız bu üniformanın yüce Türk ulusunu şerefinin simgesi olduğunu ve yurdumuzun en ücra köşelerinde bile sizlerle onurlanacağı, bilinciyle hareket edeceksiniz.”diye konuştu.

 

Kahraman korucularımız, görevinizi en iyi şekilde yapacağınızdan, kanun ve nizamları doğruluğu ve dürüstlüğün, hak ve adaleti daima rehber, edeceğinizden ve yeminize sadık kalacağınızdan hiç kimsenin şüphesi olmadığını sözlerine ekleyen Ölmez, konuşmasını şöyle devam etti. “Türkiye Cumhuriyeti, sizlerin sarsılmaz omuzlarında daima yükselecek ve bayrağımız, kutsal vatan toprakları üzerinde sonsuza kadar dalgalanmaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, andınızın vatanımıza, milletimize ve ailenize sizlere hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim. Yeni görevde başarılar diler dilerim.”

 

Geçici köy korucularının yemin etmesinden sonra tören verilen kokteylin ardından sona erdi.

 


Kaynak: www.midyatweb.com

Editör: Selahattin Erol

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER