Midyat'ta HDP Üyeleri Saldırıları Kınadı

Midyat ilçesinde, HDP üyeleri partilerine yapılan bombalı saldırıları kınayan basın açıklaması yaptı.

Midyat'ta HDP Üyeleri Saldırıları Kınadı

Midyat ilçesinde, HDP üyeleri partilerine yapılan bombalı saldırıları kınayan basın açıklaması yaptı.

 

Basın açıklamasını HDP Midyat ilçe eşbaşkanı Harbiye Demir okudu.

 

Demir, “Her seçimde olduğu gibi bu seçimde de savaş isteyenler, barış ve kardeşliğin önünde set olmaya çalışanlar tekrar devrede. Türkiye’de ne zaman barış umutları yükselse birileri o kirli ellerini devreye sokarak bu umutları ortadan kaldırmaya çalışmıştır.”dedi.

 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Midyat seçim bürosu önünde gerçekleştirilen basın açıklaması ve oturma eylemi gerçekleştirdi.

 

 

Çok değil daha birkaç ay önce yaşanan birçok olay, bugün Adana ve Mersin’deki HDP il ve ilçe örgütlerimize, üyelerimize yapılan kalleşçe saldırının ayak sesleri olduğunu vurgulayan Demir, şöyle konuştu:

 

“Bunun en somut göstergesi, seçim süreci başladığı andan itibaren HDP seçim bürolarımıza ve örgüt binalarımıza onlarca kez yapılan provokasyon girişimleri ve saldırılardır. Bunlar yaşanırken saldırganların engellenmesini bir kenara bırakalım, saldırılara adeta yardımcı olan tutumlar bugün yaşananlardan birince derecede sorumludur. Bugün yaşanan sadece bir provokasyon değildir. Kasten ve planlayarak arkadaşlarımızı katletme girişimidir. Ağrı’da başarısız olanlar bu kez Adana ve Mersin’de işbaşı yapmıştır. Bir gün önce Adana’daki seçim mitingimizde bir araya gelen yüz binlerden rahatsız olanlara vereceğimiz en iyi cevap, milyonlara ulaşmak olacaktır.”dedi.

 

 

Sağduyularını koruyacaklarını dile getiren Demir, “Seçim sürecini bir savaş ortamına çevirmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Tüm halklarımızı da bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz. Hükümete de derhal failleri tespit etmeleri konusunda uyarıyoruz. Şu net olarak ortaya çıkmıştır ki bundan sonra gelişecek tüm olumsuz durumlardan Erdoğan ve hükümeti birinci derecede sorumludur.”diye konuştu.

 

 

DBP Midyat ilçe eşbaşkanı Zübeyir Erik de kısa bir değerlendirme yapmasının ardından, gurup, beş dakikalık sessiz oturma eylemi yaptı.

 

 


Kaynak: www.midyatweb.com

Editör: Selahattin Erol

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER