Midyat'ta iki kadın girişimci, paça salonu açtı

Midyat ilçesinde iki kadın girişimci kardeşler, Diyarbakır’ın meşhur paça çorba, şırdan ve kaburga dolması lokantasını hizmete açtı.

Midyat'ta iki kadın girişimci, paça salonu açtı

Midyat ilçesinde iki kadın girişimci kardeşler, Diyarbakır’ın meşhur paça çorba, şırdan ve kaburga dolması lokantasını hizmete açtı.

 

Açılışa katılan Midyat Belediye Başkan yardımcısı Tevfik Baysal, Bu nezih mekanı hem halkımız hem de misafirlerimiz için en güzel bir şekilde ağırlanacak bir mekan olmasını dilediğini söyledi.

 

Atalay şöyle konuştu. “Bu Midyat'ın bir ilkidir. Son zamanlarda hem giyim vesait değişik tür faaliyetlerde iş yerleri açılmıştır. Bu da ilki olmasıyla bizleri gururlandırmaktadır. Yerel yönetim adına, hem de sade bir vatandaş olarak bundan mutluluk duyduğumuzu ifade etmek isterim. Memleketimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”diye konuştu.

 

Ak Parti Midyat İlçe Başkanı Melih Güneştan ise, iki hanım ablamızın açtığı bir iş yerinin açılmasından dolayı gurur duyduklarını söyledi.

 

Güneştan, “Midyat ilçemizde böyle bir işletmenin açılması hele böyle bir zorlu coğrafyada bir iş yerinin açılıyor olması Midyat ilçemiz için sevindirici bir olaydır. Biz bu hanım kardeşlerimizi tebrik ediyoruz. Onlara destek olmak için buradayız. Bu tür ufak ölçekli iş yerlerinin açılışı her zaman ilçeye katkı sağlar. Kendilerini tebrik ediyoruz. İnşallah hayırlı kazançlar elde ederler.”dedi.

 

İşletme ortakları Gülseren Atalay ve Leyla Altunkaynak ise, Midyat’ta iki hanım kardeş olarak meşhur Diyarbakır Paçacısı açmanın gururunu duyduklarını ifade ettiklerini belirttiler.

 

İşletmecilerden Gülseren Atalay, amacımız hanımlarının önünü açmak ve Midyat’ta olmayan bir ilki gerçekleştirmektir.”dedi.

 

Atalay şöyle konuştu, “Bir bayanın her işi yapacağına inandığım için işi yapmaya karar verdim. Diyarbakır mutfağını Midyat’ta taşımanın sevincini yaşıyoruz. Diyarbakır'ın en bilinen ve sevilen yemekler arasında ise kuşkusuz Paça geliyor. Bizde bu eşsiz tadı Midyat ilçemize getirdik. Yöresel mutfağın en seçkin örneklerini, en temiz, en sağlıklı ve en lezzetli şekilde hazırlıyor ve sunuyoruz. Vatandaşın damak tadına göre paça ve yemek hazırlıyoruz. Biz bu işe sadece paça için girmedik, hem Midyat’ımızın mahalli yemeklerini halkımıza ikram etmektir. Halkımızın damak tadını çok iyi biliyoruz. Ona göre yemeklerimizi hijyen kurallarına uygun hazırlıyoruz. Evde nasıl titiz şekilde yemek yapıyorsam burada da aynı şekilde yapıyorum. Amacımız hizmet, servis ve kalitesiyle halkımıza ve müşterilerimize layık olmaya çalışmaktır. Bütün bayanlar öz güvenleri olduktan sonra her işi yapabilirler.”şeklide konuştu.

 

Midyat'ta açılan meşhur Diyarbakır Paçacısı'nda, kelle paça, şırdan, antep tavası, içli köfte, kaburga dolması ve günün menüsüne göre çeşitli yemek çeşitleri bulunuyor.

 

Diyarbakır Paçacısı, Bahçelievler mahallesi, Cemo giyim arkasında hizmet veriyor.

Sipariş için 0 505 351 63 76- 0 505 229 54 73

 


Kaynak: www.midyatweb.com

Editör: Selahattin Erol

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER