Midyat'ta motosiklet sürücüleri kazaya da davetiye çıkartıyor

Midyat sokaklarında dolaşan motosiklet sürücüleri, araç trafiğini ve yayalara zor anlar yaşatıyor.

Midyat'ta motosiklet sürücüleri kazaya da davetiye çıkartıyor

Midyat sokaklarında dolaşan motosiklet sürücüleri, araç trafiğini ve yayalara zor anlar yaşatıyor.

 

Havaların ısınmasıyla beraber motosiklet kullanıcıları Trafik’e çıkmaya başladılar, Ehliyetsiz ve kasksız trafiğe çıkan hız aşımı yapan, egzoz kapağını açan sürücüler hakkında yasal uygulamaların yapılmasını isteyen vatandaşlar Trafik polislerini ve Belediye Trafik zabıta ekiplerini göreve çağırdılar.

 

Ara sokaklardan, ana caddelere varıncaya kadar mahalle aralarında süratli giderek, trafik kurallarını hiçe sayarak gürültü, akrobatik hareketler, susturucusuz eksozlar la adeta kazaya davetiye çıkarıyorlar. Motosiklet sürücülerinin bu kural tanımaz davranışları vatandaşların tepkisine neden oluyorlar.

 

Motosiklet sürücüleri, gece geç saate kadar mahalle aralarında vatandaşı, trafiği ve yayalara karşı verdikleri rahatsızlık vatandaşın şikayetine neden oluyor

 

Yayalar için ayrılmış olan kaldırımlarda rahat yürüyemeyen vatandaşlar, kaldırımların motor sürücüleri tarafından kullanılmasına ayrıca tepkili gösteriyor.

 

Vatandaş Abdulkadir Gümüş, “gece geç saatlere kadar motosiklet sesleri yüzünden yatamıyoruz. Özellikle eksoz sesleri ve çıkardıkları nahoş seslere oturduğumuz yerde irkiliyoruz. Ramazan ayı’nda ise sahura kadar motor gürültüsünden dinlenemiyoruz. Ayrıca otomobilde yol alırken sanki bütün yol onlarınmış gibi, bir sağımızdan, bir solumuzdan çıkıyorlar kaza yapmamak içten bile değil. Yetkililerin buna bir çare bulmasını istiyoruz.”dedi.

 

Esnaflık yapan Aydın Erol ise, “motosiklet sürücüleri, yaya kaldırımları işgal ederek motosiklet yoluymuş gibi kullanıyorlar. Yayaların hayatını tehlikeye atıyorlar. Biz nasıl onların yolundan yürümüyorsak, onlarda bir zahmet yaya yoluna girmesinler.”şeklinde tepkisini diler getirdi.

 

Fırat Yavuz isimli vatandaş’ta “Mardin Çevreyolu üzerinde sürekli kazaların meydana geliyor. Hemen- hemen her gün burada kazalar oluyor, maalesef yetkililer buna çözüm bulamıyor.”dedi.

 

 


Kaynak: www.midyatweb.com.tr

Editör: Selahattin Erol

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER