Milletvekili Aday Adayı Edis'i Midyat Ak Gençler Çok Sevdi

Mardin Milletvekili Aday Adaylar Mehmet Sıtkı Edis, Midyat AK Parti Gençlik Kolları Başkan ve üyeleriyle buluştu. Edis, Ak Partinin ilerlemesi ve büyümesinde gençlere büyük görevler düştüğünü belirtti.

Milletvekili Aday Adayı Edis'i Midyat Ak Gençler Çok Sevdi

 

Gençlik kollarına kalabalık bir heyet halinde gelen Milletvekili Aday Adayı Mehmet Sıtkı Edis, Gençlik Kolları Başkanı Atilla Yarış ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı.

Gençlere hitaben yaptığı konuşmasında bugüne dek yaptığı hizmetlerden söz eden Milletvekili Adayı Mehmet Sıtkı Edis, AK Parti’nin kurulduğu günden buyana aktif rol aldığını ve başarı çıtasının yükseltilmesi için gençlere büyük görevler düştüğünü belirtti. Gençleri çok önemsediğini belirten Edis, konuşmasına soru cevap şeklinde devam etti.

Mardin’den milletvekili adayı olan yüze aşkın aday adayının çok değerli olduklarını ve aday olmaması durumunda partisi için başta kendisi olmak üzere ailesi ve yakın dostları tarafından çalışmalara devam edeceklerini vurguladı.

Samimi bir sohbet havasında geçen ziyarette, gençlik kolları üyeleri milletvekili adayı Edis’e başarı dileklerini sundu.

 

Mehmet Sıtkı EDİS Kimdir ?

1967 yılında Batman'da doğdu. İlköğrenimini Cengiz Topel ilkokulun'da tamamladı.Batman imam hatip lisesinde 2 yıl eğitim gördükten sonra memleketi Midyat'a taşındı ve ortaokul eğitimini Midyat'ta tamamladı.Midyat Endüstri Meslek Lisesi'nin ilk mezunlarindan olup, lise eğitimini 1984-1985 yılında tamamladı. Halen Mardin Artuklu ünüversitesi makina bölümünde eğitimine devam etmektedir.çalışma hayatı gereği;9 yıl istanbul,4 yıl Gaziantep'te bulundu.10 yıldır Ankara'nın çankaya ilçesin'de otomotiv ve inşaat sektöründe iş hayatini sürdürmektedir.Ak Partinin kuruluşu ile siyasi hayatina başlamiştir.Ak Parti Midyat ilçe Başkanlığı'nın çeşitli kademelerinde görev almiştir.2009-2014 yılları arasında Ak Parti Mardin il Genel Meclisi üyeligi yapmıştır.Tam bir Mardin sevdalısı olan Mehmet Sıtkı Edis bir çok sivil toplum kuruluşuna destek olmuştur.Evli ve 3 çocuk babasi olan Mehmet Sıtkı Edis Arapça,Kürtçe ve Orta derece ingilizce bilmektedir.

Kaynak: www.AjansMidyat.com

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER