Sgk Pirim Borcu Olanlara Midyat Halk Bankasından Fırsat

Sgk Prim Borcu Olanlara Halk Bankasından Yeni İmkan sağlanması konusunda, Midyat SGK müdürlüğünden Halk Bankası müdürlüğüne ziyaret.

Sgk Pirim Borcu Olanlara Midyat Halk Bankasından Fırsat

Sgk Prim Borcu Olanlara Halk Bankasından Yeni İmkan sağlanması konusunda, Midyat SGK müdürlüğünden Halk Bankası müdürlüğüne ziyaret.

 

SGK İlçe Müdürü Abdurrahim Güneş ve SGK personeli Akın Esen, Midyat Halk Bankası Şube Müdürü Ercan Kılıç’ı ziyaret ederek bilgilendirme ve konu hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

 

Midyat Sosyal Güvenlik İlçe Müdürü Abdurrahim Güneş, Halk Bankası Midyat Şube Müdürü ziyaretinde, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şöyle konuştu:“Bilindiği üzere, 6552 sayılı İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması ile Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Bu kapsamda 5510 sayılı Kanunun 4(b) kapsamında bulunan sigortalılarımızın prim borçlarını kolaylıkla ödeyebilmesi için Kurumumuz ile Türkiye Halk Bankası arasında kredi işbirliği protokolü imzalanmıştır. Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına dair Kanun’da yer alan bazı başvuru ve ilk taksit ödeme süreleri uzatılmıştır. Buna göre Sosyal Güvenlik Alacakları yönünden son başvuru tarihi olan 31.12.2014 tarihi, 02.02.2015 tarihine kadar, peşin ödeme yolunu seçenler ile taksitli ödeme seçeneklerinde ilk taksit ödeme süresi 02.03.2015 tarihine kadar uzatılmıştır.”dedi.

 

Midyat Halk Bankası Şube Müdürü Ercan Kılıç ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Sgk Prim Borcu Olanlara Halk Bankası'ndan 36 ay vade ile kredi çekebileceğini söyledi.

 

 Ercan şöyle konutu: “İmzalanan protokol gereğince Kurumumuza borcu olan sigortalılarımıza masrafsız, 36 aya kadar vade seçenekleriyle kredi imkanı sağlanmıştır. Bağkur Emeklilik Kredisi Özel Avantajlarla sadece Halk bankta bulunmaktadır. Bağkur Emeklilik kredisi almak için birikmiş prim borçlarınızı hemen ödemek için ve emekliliğin keyfini çıkarmak için emekliliğe hak kazanmış, ancak prim borcu yüzünden emekli olamayan prim borçları tutarı kadar ihtiyaç kredisinden yararlanabilecektir. Detaylı bilgi almak ve kampanyadan yararlanmak için en yakın Halk bankası şubelerine bekliyoruz.”dedi.

 


Kaynak: www.midyatweb.com

Editör: Selahattin Erol

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER