10 proje, 6 milyar ciro

Sinpaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik, “2006 yılından 2014’e kadar 8 yılda 6 milyar lira ciro yaptık. Buna karşılık tek başına bu seneki 10 projemizle ciromuzu 6 milyar liraya ulaştırdık” dedi

10 proje, 6 milyar ciro

CEVAT KIŞLALI / İSTANBUL - Sinpaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik, Sinpaş’ın 1974 yılındaki kuruluşundan bu yana her yıl büyümeyi başardığını belirterek, 40 yıldır hiç frene basmadıklarını ve istikrarla yollarına devam ettiklerini söyledi. 

Sinpaş’ın patronu Çelik, “1974’te kurulduğumuzdan bu yana her yıl büyüdük. 2006’dan 2014’e, 8 yılda 6 milyar TL ciro yaptık. Buna karşılık tek başına bu sene rafa koyduğumuz 10 projenin cirosu 6 milyar liraya ulaşıyor” dedi.

Avni Çelik, projeleri gerçekleştirmek için kesinlikle yurtdışından para bulmaya ihtiyaçları olmadığını, satışlarının olumlu seyrettiğini ifade etti. Çelik, hiçbir zaman dönemin şirketi olmadıklarını belirterek, geçmişten gelen çok güçlü bir birikime sahip olduklarını söyledi.  Çelik, “Sinpaş Grubu olarak sektörde 40 yıllık uzmanlık ve birikimimizle nitelikli konut projelerinin geliştirilmesinde rol aldık. Markalı konut proje geliştiriciliğinin öncülüğünü üstlenerek sektörde özel bir yer edindik” şeklinde konuştu.

TÜRKİYE’YE İLGİ ÇOK ARTTI

Türkiye’nin son 10 yılda ciddi büyüme gösterdiğinin altını çizen Sinpaş Yönetim Kurulu Avni Çelik,  “Geçen aylarda bir iş ziyareti için gittiğim Katar’dan dönüşte, uçağın Katar’lı hanımlarla dolu olduğunu gördüm. Öğrendim ki, alışveriş için Türkiye’ye gidiyorlarmış. Türkiye Ortadoğu’dan çok sempatik görünüyor” değerlendirmesini yaptı.

Yabancıya konut satışının kurallarını da anlatan Avni Çelik, “Eğer yabancı oturma amacıyla ev alıyorsa bitmiş ev almalı. Ev burada, tapusu burada, parası da burada. Yok eğer yatırımcı ise belli riskleri göze alacak” diye konuştu.

DÖNÜŞÜM ZORUNLULUK

Çelik kentsel dönüşümün bir zorunluluk olduğunu belirterek  “Kentsel dönüşüm olmazsa olmaz. Birincisi kötü, sağlıksız konutları yenilemek için gerekli. İkincisi kent dokusunu iyileştirmek için gerekli. Ancak arsa sahiplerinin talepleri çok yüksek” ifadesini kullandı.

Yeni Akit  - http://www.yeniakit.com.tr/haber/10-proje-6-milyar-ciro-33363.html

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER