Mesanesinden 10 santimlik taş çıktı

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep'te "idrar yapamama" şikayetiyle özel bir hastaneye başvuran 81 yaşındaki hastanın mesanesinden 10 santimlik taş çıkarıldı.Özel Anka Hastanesinden yapılan açıklamaya göre, 81 yaşındaki Mustafa Demiral,...

Mesanesinden 10 santimlik taş çıktı

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep'te "idrar yapamama" şikayetiyle özel bir hastaneye başvuran 81 yaşındaki hastanın mesanesinden 10 santimlik taş çıkarıldı.

Özel Anka Hastanesinden yapılan açıklamaya göre, 81 yaşındaki Mustafa Demiral, hastaneye müracaat ederek, uzun süredir idrar yapamadığını ve şiddetli karın ağrısı şikayeti bulunduğunu belirtti.

Üroloji Uzmanı Operatör Dr. Hilmi Çelik tarafından yapılan muayenede mesanede taş ve prostatta büyüme tespit edilen Demiral, ameliyata alındı. Yaklaşık 1,5 saat süren operasyonun ardından Demiral’ın mesanesindeki 10 santimlik taş çıkarıldı ve prostatı alındı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Çelik, tetkiklerin ardından prostat ve taş büyüklüğünden dolayı açık ameliyata karar verdiklerini söyledi.

"Prostat ve mesanesindeki taş alınan hastamızı 3 gün sonra taburcu ettik." diyen Çelik, hastanın sağlığına kavuştuğunu kaydetti.

Operasyonun ardından sağlığına kavuşan Mustafa Demiral ise sağlığına kavuştuğu için mutlu olduğunu ve kendisini çok iyi hissettiğini vurguladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER